Avoimet Itä-Suomen aluemestaruus – ja KKV:n 90 v juhlapainit Studentia-rakennus
 
Yliopistonranta 3 3.2.2018
 
PALKINTOJÄRJESTYS
Tytöt 9 vuotta 27 kg:
1) Liina Laukkanen LrTU Lappeenrannan Työväen Urheilijat
2) Aada Luukkonen KKV Kuopion Kisa-Veikot
 
Pojat 9 vuotta 25 kg:
1) Eetu Saastamoinen KKV Kuopion Kisa-Veikot
2) Milan Gardniya KaJu Kajaanin Juntta
3) Romeo Uotila VoVi Voikkaan Viesti
4) Urho Malkamäki LA Lahden Ahkera
 
Pojat 9 vuotta 30 kg:
1) Jouko Kantoluoto LA Lahden Ahkera
2) Tiitus Naarala SparSi Spartacus Siilinjärvi
3) Joona Hakkarainen SparSi Spartacus Siilinjärvi
 
Pojat 11 vuotta 34 kg:
1) Otto Pääkkönen JVK Joensuun Voimailu-Kerho
2) Samuli Romakkaniemi KKV Kuopion Kisa-Veikot
3) Sarita Lehto VUV Voikkaan Urheilu-Veikot
4) Eemeli Ahokas SparSi Spartacus Siilinjärvi
5) Kasper Ossi SparSi Spartacus Siilinjärvi
 
Pojat 11 vuotta 39 kg:
1) Veeti Passi KaJu Kajaanin Juntta
2) Niilo Nieminen Pilke Pilkanmaan Pilke
3) Kalle Korhonen KKV Kuopion Kisa-Veikot
 
Pojat 11 vuotta 48 kg:
1) Pietari Vanhala KaJu Kajaanin Juntta
2) Eeli Partanen KaJu Kajaanin Juntta
3) Alexander Saramäki TaVo Tampereen Voimailijat
4) Jere Tarvainen JVK Joensuun Voimailu-Kerho
 
Pojat 13 vuotta 40 kg:
1) Onni Backman KKV Kuopion Kisa-Veikot
2) Artur Khorozenko KaJu Kajaanin Juntta
 
Pojat 13 vuotta 60 kg:
1) Elmer Lappalainen KPM Kotkan Painimiehet
2) Arttu Haataja VaaKu Vaajakosken Kuohu
3) Rasmus Laasonen JVK Joensuun Voimailu-Kerho

Aluemestaruussarjat:
Pojat kr. alle 17v. 26-29 kg: Aluemestaruus
1) Otto Luukkonen KKV Kuopion Kisa-Veikot
2) Sisu Vakkilainen LA Lahden Ahkera
3) Antti Räsänen KoPa Kouvolan Painijat
 
Pojat kr. alle 17v. 34 kg:
1) Otso Malkamäki LA Lahden Ahkera
 
Pojat kr. alle 17v. 38 kg: Aluemestaruus
1) Atte Suhonen OP Oulun Pyrintö
2) Victor Saastamoinen KKV Kuopion Kisa-Veikot
3) Topias Laukkanen LrTU Lappeenrannan Työväen Urheilijat
4) Jimi Lohman VoVi Voikkaan Viesti
5) Sami Kantoluoto LA Lahden Ahkera
6) Sakari Mäkelä LA Lahden Ahkera
 
Pojat kr. alle 17v. 41 kg: Aluemestaruus
1) Charuphot Phaophang KoPa Kouvolan Painijat
2) Jake Ursin KaJu Kajaanin Juntta
3) Veikka Laukkanen LrTU Lappeenrannan Työväen Urheilijat
4) Mico Yli-Savola LA Lahden Ahkera
 
Pojat kr. alle 17v. 48kg: Aluemestaruus
1) Veeti Laakso KPM Kotkan Painimiehet
2) Roni Nevalainen KoPa Kouvolan Painijat
3) Manu Lavikainen JVK Joensuun Voimailu-Kerho
4) Sampo Lehto VUV Voikkaan Urheilu-Veikot
5) Veetu Peltoniemi KaJu Kajaanin Juntta
6) Saku Määttä OP Oulun Pyrintö
 
Pojat kr. alle 17v. 52kg: Aluemestaruus
1) Vili Heikkilä LA Lahden Ahkera
2) Samu Tuomainen KKV Kuopion Kisa-Veikot
3) Nico Päiväniemi KKV Kuopion Kisa-Veikot
 
Pojat kr. alle 17v. 57kg: Aluemestaruus
1) Miko Elkala LA Lahden Ahkera
2) Mohammad Kazemi KaJu Kajaanin Juntta
3) Jesse Paavola TaVo Tampereen Voimailijat
 
Pojat kr. alle 17v. 68kg: Aluemestaruus
1) Jere Heinonen LA Lahden Ahkera
2) Lauri Pikkarainen JVK Joensuun Voimailu-Kerho

Miehet kr. 77kg: Aluemestaruus
1) Topias Saari HI Heinolan Isku
2) Artturi Weckström LA Lahden Ahkera
3) Aleksi Heilala LA Lahden Ahkera
 
Miehet kr. 97kg: Aluemestaruus
1) Simo Putkuri JVK Joensuun Voimailu-Kerho
2) Teemu Saastamoinen KKV Kuopion Kisa-Veikot

Osanottajia 59
Seuroja 15
Otteluita 83
 
 
http://usupaweb.azurewebsites.net/tupa/kilpailu/24/ottelulistat